,,Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu sępoleńskiego - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

,,Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu sępoleńskiego

Data publikacji 18.02.2019

W piątek policjanci z Sępólna Krajeńskiego przeprowadzili działania pn.:,,Trzeźwy kierujący”. Zaledwie w kilka godzin skontrolowali 883 kierujących. Działania te prowadzone są cyklicznie i ich celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W piątek(15.02.2019) od wczesnych godzinny rannych sępoleńscy policjanci w ramach akcji ,,Trzeźwy kierujący” kontrolowali kierowców na głównych trasach komunikacyjnych gminy Sępólno Kraj. oraz Więcbork. W sumie sprawdzono stan trzeźwości 883 kierujących. Z całą pewnością tego typu działania na terenie powiatu sępoleńskiego będą powtarzane. Systematyczne kontrole to najlepsza metoda walki z nietrzeźwymi użytkownikami dróg. Tylko w taki sposób można ich skutecznie eliminować z ruchu, jak również ograniczać liczbę wypadków z udziałem pijanych kierowców.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

 

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska