Akcja „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Akcja „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 30.11.2018

Od jutra rusza ogólnopolska akcja „Twoje światła - twoje bezpieczeństwo”. Przez najbliższe soboty - 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia -  w niektórych stacjach kontroli pojazdów w całym kraju będzie można za darmo ustawić światła. Podczas działań policjanci ruchu drogowego będą czujniej zwracać uwagę na właściwe oświetlenie pojazdów.

W sobotę(24.11) zaczyna  się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Do działań włączają się również sępoleńscy policjanci.

W okresie jesienno- zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura - deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach istotną rolę odgrywa właściwe oświetlenie pojazdu. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, gdyż na drogach przecinają się ścieżki użytkowników różnego rodzaju pojazdów jak i pieszych . 

Dlatego w najbliższe soboty - 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia -  na niektórych stacjach kontroli pojazdów w całym kraju będzie można za darmo ustawić światła. Mapa z zaznaczonymi na niej punktami znajduje się na stronie internetowej Yanosika, który jest partnerem akcji "Twoje światła, twoje bezpieczeństwo". Co więcej, kierowcy korzystający z tej aplikacji będą otrzymywać powiadomienia o tym, że jedna z ponad dwustu stacji oferujących darmowe ustawienie świateł jest w pobliżu.

Co prawda w  powiecie  sępoleńskim  żadna ze stacji nie bierze udziału  w akcji, ale funkcjonariusze tutejszej komendy  będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Warto przypomnieć kierowcom, że w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia znaleźć można wszystkie dane techniczne dotyczące oświetlenia pojazdów. Mundurowi będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem.

Dodatkowo policjanci będą propagować zasadę Widzieć – i być widocznym. Ta zasada dotyczy wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Obowiązkiem kierowcy jest zadbać o właściwe oświetlenie pojazdu, natomiast obowiązkiem pieszego jest zadbać o własną widoczność. Dobre i sprawne oświetlenie pojazdu oraz pieszy wyposażony w elementy odblaskowe to bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Poniżej wykaz stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w akcji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:

- BYDGOSZCZ ,ul. Ks. Schulza 1A, MOTO CHAMP Zbigniew Karaś,

-  LUBICZ GÓRNY , ul. Piaskowa 30 RADTUR Sp. z o.o

 - GRUDZIĄDZ,   ul. Karabinierów 10, P.U.H Tospol,    

-  OSIE , ul. Dworcowa 16, STACJA KONTROLI POJAZDÓW  Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna,

-  CZERNIKOWO, UL.Kolejowa 14, Stacja diagnostyczna Wiesław Podlaszewski,

-  KOBYLNIKI 35, Trans Kruszwica Sp.z. o.o.

-  TUCHOLA,ul. Cegielniana 9A, POL-ZBYT Sp. z o.o.

-  ALEKSANDRÓW KUJ. ul. Przemyslowa 10, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów

- ODOLION, ul. Okrężna 28E, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska