Wiadomości

Wychowankowie z ,, Bajki” odwiedzili sępoleńskich policjantów

Data publikacji 11.10.2018

Komendę Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 ,,Bajka”. Maluchy miały okazje z bliska zobaczyć miejsce pracy policjantów oraz sprzęt który mają na wyposażeniu. W spotkaniu towarzyszył również znany wszystkim ,,Reks”.

We wtorek(09.10.18) do sępoleńskiej komendy zawitała grupa przedszkolaków z miejscowej ,,Bajki”. Dzieci podczas wycieczki miały okazję między innymi przyjrzeć się z bliska, jak pracuje dyżurny na stanowisku kierowania jednostki, jednocześnie przypominając o numerze alarmowym oraz w jakich sytuacjach należy z niego korzystać. Goście mieli także okazję zza krat zobaczyć policyjny areszt i dowiedzieć się na czym polega praca pełniącego tam służbę policjanta. Dużą popularnością najmłodszych cieszył się policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia.

W spotkaniu uczestniczył również dobrze znany wśród dzieci policyjny pies ,,Reks”, któremu tym razem towarzyszyła ,,Kolia” ze służby celnej w Bydgoszczy.

Wtorkowa wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. A może kiedyś, w przyszłości któreś z nich samo zostanie policjantem.

 

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska