Warsztaty o uzależnieniach - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Warsztaty o uzależnieniach

Data publikacji 04.10.2018

Alkohol, narkotyki, papierosy to jedne z używek o których rozmawiano podczas wtorkowych warsztatów przy sępoleńskim ,,Klubie Abstynenta Jantar”. W spotkaniu uczestniczył również policjant , a słuchaczami byli uczniowie miejscowego gimnazjum.

We wtorek (02.10.18) policjant wydziału prewencji sępoleńskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną nieletnich i patologii uczestniczył w warsztatach dotyczących szeroko pojętego tematu uzależnień. Spotkanie odbyło się przy Klubie Abstynenta Jantar w Sępólnie Krajeńskim i było skierowane do miejscowych uczniów III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1. W ramach wspólnej profilaktyki od uzależnień, oprócz terapeuty, głos zabrał również asp.szt. Igor Kurczych. Policjant omówił między innymi tematy związane z zagrożeniem narkomanią i dopalaczami oraz odpowiedzialnością karną nieletnich.

Młodzież w trakcie spotkania poznała przyczyny i skutki spożywania alkoholu, zażywania środków odurzających jak również sposoby walki z uzależnieniami od nich.

Mamy nadzieję, że młodzież zapamięta cenne wskazówki i w trudnych sytuacjach wcieli je w życie.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska