,,Bezpieczna droga do szkoły” w Zalesiu - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

,,Bezpieczna droga do szkoły” w Zalesiu

Data publikacji 04.10.2018

Mundurowi Sępólna Krajeńskiego, odwiedzili tym razem uczniów w Zalesiu. Takich spotkań nigdy nie za wiele. Nauczanie od najmłodszych lat prawidłowych zachowań niejednokrotnie wpływa na właściwe decyzje w przyszłości.

Wczoraj (03.10.18) w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z sępoleńskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Zalesiu w by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej kolejności w prelekcji uczestniczyły dzieci z klas IV- VII, następnie przedszkolaki i uczniowie klasy I i II.

Ważnym elementem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest edukacja dzieci i młodzieży, a w szczególności propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu, mundurowi rozmawiali z nimi o bezpiecznych zachowaniach na drodze i zachęcali dzieci do korzystania z elementów odblaskowych. Ponadto, mundurowi przestrzegali najmłodszych przed zażywaniem różnego rodzaju używek oraz kontaktami z nieznanymi osobami.

Należy pamiętać, że nawet jednokrotnie źle podjęta decyzja może kosztować kogoś zdrowie bądź czasami życie.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska