Ćwiczenia ,,EGIDA-18”w powiecie sępoleńskim - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Ćwiczenia ,,EGIDA-18”w powiecie sępoleńskim

Data publikacji 02.10.2018

Sępoleńska policja prowadziła ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA -18”. W ramach ćwiczeń zaplanowane zostało specjalne szkolenie dla osób, które otrzymały przydział z wojskowej komendy uzupełnień do jednostki policji. Celem ćwiczenia było m.in. sprawdzenie stopnia osiągnięcia gotowości do działania jednostki Policji przewidzianej do militaryzacji.

W niedzielę (30.09.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzono ćwiczenia mobilizacyjne dla rezerwistów. Stanowiły one element ogólnopolskiej operacji „Egida-18”.

W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci i pracownicy komendy oraz 20 osób, które mają nadane przez właściwego terytorialnie wojskowego komendanta uzupełnień przydziały organizacyjno-mobilizacyjne na wypadek bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 7 przyjęciem rezerwistów i trwały do wieczora.

Na apelu rozpoczynającym ćwiczenia meldunek przyjął Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada. Celem ćwiczeń było sprawdzenie m.in. osiągnięcia stanu gotowości jednostki zmilitaryzowanej, stawiennictwa osób, które otrzymały przydziały organizacyjno-mobilizacyjne. W trakcie ćwiczeń rezerwiści brali udział w zorganizowanych zajęciach m.in.: w szkoleniu z zakresu ochrony informacji niejawnych, przepisów BHP czy udzielanie pierwszej pomocy. Uczyli się także budowy broni oraz zasad i przypadków jej użycia. Zapoznani zostali też z zadaniami i obowiązkami służbowymi realizowanymi po objęciu militaryzacji jednostki.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji insp. Paweł Zawada podziękował „rezerwistom” za udział w ćwiczeniach i wręczył każdemu uczestnikowi certyfikat ich ukończenia.

 

 

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska