30-latek spowodował kolizję pod wpływem narkotyków - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

30-latek spowodował kolizję pod wpływem narkotyków

Data publikacji 24.09.2018

Policjanci zatrzymali 30-letniego sępolanina, który doprowadził do zdarzenia drogowego pod wpływem narkotyków. Dodatkowo, samochód którym kierował był niedopuszczony do ruchu. Teraz o dalszym losie mężczyzny w najbliższym czasie zadecyduje sąd.

Wczoraj (23.09.18) około godziny 20:00 dyżurny sępoleńskiej Policji otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Hallera w Sępólnie Krajeński. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem mercedes jadąc od strony ul. Kościuszki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącą z przeciwka skodę fabię. W wyniku zderzenia nikt nie doznał obrażeń ciała, a kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariuszy zdziwiło jednak zachowanie 30-letniego kierowcy mercedesa, ponieważ był on bardzo pobudzony. Policjanci postanowili przebadać kierowcę na obecność narkotyku w organizmie. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Narkotest wykazał obecność amfetaminy i kokainy w organizmie kierowcy. Mężczyźnie pobrano krew do badań i zatrzymano prawo jazdy. W przypadku pozytywnego wyniku 30-letni sępolanin odpowie za prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Może mu za to grozić do 2 lat więzienia.

Dodatkowo, w trakcie sprawdzania pojazdu którym kierował 30-latek okazało się, że pojazd ten w ogóle nie powinien wyjechać na drogę, gdyż jest niedopuszczony do ruchu.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska