Z promilami i z zakazem kierował audi - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Z promilami i z zakazem kierował audi

Data publikacji 20.11.2020

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mieszkaniec gminy Więcbork, który będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę auta. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Dziś (20.11.20) przed godziną 2.00 w nocy,  policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego sępoleńskiej komendy, patrolując ulicę Wyzwolenia w Więcborku, zatrzymali do kontroli drogowej przejeżdżającą tamtędy audi. Okazało się, że za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec gminy Więcbork, a wraz z nim podróżował 40-letni pasażer. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. 39-latek miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany i posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do października 2024 roku. Teraz nieodpowiedzialnym postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5.

  • Policjant trzyma w ręku urządzenie wykrywające alkohol w wydychanym powietrzu