Podróż zakończył na drzewie. Był kompletnie pijany - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Podróż zakończył na drzewie. Był kompletnie pijany

Data publikacji 02.11.2020

Blisko 3 promile alkoholu miał kierujący renault, którego ujął 65-letni obywatel po tym, jak uderzył w przydrożne drzewo. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz jego uprawnienia do kierowania. Za jazdę na podwójnym gazie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (31.10.20) około godziny 10:00 dyżurny sępoleńskiej komendy odebrał zgłoszenie od 65-letniego obywatela o ujęciu przez niego nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający oświadczył, że był świadkiem jak kierowca renault na trasie Runowo Krajeńskie – Borzyszkowo poruszał się wężykiem po całej drodze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Po tym zajściu, kiedy podszedł do kierowcy renault i wyczuł od niego zapach alkoholu, bez wahania zabrał mu kluczyki, a następnie poinformował o wszystkim Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości nieodpowiedzialnemu kierowcy, którym okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Urządzenie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz, za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

 

Los kierowcy renault podzieli także 37-letni mieszkaniec Kamienia Krajeńskiego. W sobotni ranek mężczyzna został zatrzymany przez patrol sępoleńskiej drogówki, jak jechał citroenem na ul. Topolowej w Kamieniu Krajeńskim. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Jemu także funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Teraz o losie obu mężczyzn niebawem zdecyduje sąd.