Policjant odwiedził uczniów w Zalesiu - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Policjant odwiedził uczniów w Zalesiu

Data publikacji 01.10.2020

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego sępoleński policjant odwiedził uczniów w Zalesiu. Zaproszony przez dzieci gość, opowiadał o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak i poza nią. Dodatkowo mundurowy opowiedział im o pracy policjanta.

W minionym tygodniu aspirat sztabowy Igor Kurczych spotkał się z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu (w gminie Sępólno Krajeńskie). W spotkaniu uczestniczyło łącznie 36 dzieci. Podczas pogadanki na świeżym powietrzu mundurowy, w ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” przypominał jak ważne jest przestrzeganie zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjant poruszył między innymi temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak reagować na wypadek kontaktu z osobami obcymi, czy niebezpiecznym zwierzęciem. Opowiadając milusińskim o bezpieczeństwie, funkcjonariusz nie pominął również kwestii właściwego postępowania podczas trwającej pandemii, w tym o przestrzeganiu zasad higieny.

Dodatkowo, Pan Igor opowiedział uczniom o pracy policjanta oraz o tym, w co powinien być wyposażony każdy mundurowy podczas pełnienia służby.

  • Policjant opowiada dzieciom o zasadach bezpieczeństwa
  • Policjant rysuje na tablicy jezdnie i opowiada o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • Na boisku szkolnym policjant opowiada uczniom o swoim umundurowaniu oraz o wyposażeniu funkcjonariusza podczas codziennej służby