Kierowali na ,,podwójnym gazie” - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Kierowali na ,,podwójnym gazie”

Data publikacji 02.12.2019

W miniony weekend sępoleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. 42 i 59-letni mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego za jazdę ,,na podwójnym gazie” stracili prawo jazdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego jak widać nadal nie brakuje. W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali dwóch kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę auta po pijaku.

Pierwszego amatora jazdy na tzw. ,,podwójnym gazie”, mundurowi zatrzymali w sobotę (30.11.19) podczas działań p.n. ,,Trzeźwy kierujący” . 42-letni sępolanin został zatrzymany do kontroli drogowej o godzinie 6:00 na ul. Koronowskiej w Sępólnie Krajeńskim, kiedy kierował oplem astrą. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie 0,9 promila alkoholu.

W niedzielę (01.12.19) około godziny 16:00 patrol sępoleńskiej drogówki zatrzymał kolejnego mieszkańca Sępólna Krajeńskiego, który jechał w stanie nietrzeźwości. 59-latek kierował citroenem na ul. Orzeszkowej mając w organizmie niespełna 2 promile alkoholu.

Niechlubnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska