Policjanci z wizytą w technikum - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Policjanci z wizytą w technikum

Data publikacji 02.12.2019

Sępoleńscy policjanci odwiedzali uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

W piątek(29.11.19) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim spotkali się z młodzieżą klasy I więcborskiego ekonomika. W zajęciach wzięło udział około 30 uczniów. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich. Mundurowi przedstawili im sytuacje często bagatelizowane, które w świetle obowiązującego prawa mogą wypełnić przesłanki przestępstw lub wykroczeń. W trosce o bezpieczeństwo współczesnej młodzieży nie pominięto kwestii ich szeroko pojętego bezpieczeństwa, zarówno podczas pobytu w szkole jak i poza nią.

Ponadto funkcjonariusze omówili problem cyberprzemocy oraz wskazali na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z popularnych portali społecznościowych.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska
  • Policjanci w trakcie prelekcji
  • Policjant opowiada o zagrożeniach