Policjanci z wizytą u dzieci w Lutowie - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Policjanci z wizytą u dzieci w Lutowie

Data publikacji 27.11.2019

O tym jak, gdzie, kiedy i z kim można poruszać kilkuletni uczestnik ruchu drogowego opowiadali policjanci na spotkaniu z dziećmi w Lutowie. Przemiła grupa małych uczestników Gminnej Pracowni Edukacji Kulturalnej z zaciekawieniem wsłuchiwała się w informacje przekazywane przez policjantów. Na zakończenie w ramach działań ,,Odblaski ratują życie” wszyscy otrzymali od gości odblaskowe opaski.

Wczoraj (26.11.2019) przedstawiciele z sępoleńskiej komendy korzystając z zaproszenia, odwiedzili dzieci w Gminnej Pracowni Edukacji Kulturalnej - ARTiK znajdującej się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie. Podczas spotkania 3 i 4-latkowie dowiedzieli się czym są zasady bezpieczeństwa oraz co może grozić, gdy się ich nie stosuje. Mundurowi poruszyli między innymi temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Aby milusińskim bardziej zapadły w pamięci omawiane zasady, policjant  przedstawiał je za pomocą rysunku. Grupka uczniów podczas prelekcji dowiedziała się również jak właściwie się zachowywać w stosunku do zwierząt oraz na wypadek kontaktu z osobami obcymi.

Goście ponadto opowiedzieli o pracy policjanta oraz jakie wyposażenie posiada podczas codziennej służby.

Na zakończenie, w ramach działań ,,Odblaski ratują życie” każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowe opaski odblaskowe, które zostały zakupione z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na 2019 r. przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska
  • Policjantka wręcza odblaski
  • Policjantka opowiada o noszeniu odblasków
  • Policjant opowiada o zasadach bezpieczeństwa
  • Wspólne zdjęcie z dziećmi