Podał fałszywe dane, by uniknąć kary - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Podał fałszywe dane, by uniknąć kary

Data publikacji 22.11.2019

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 27-latka , który w trakcie kontroli drogowej podał nie swoje dane osobowe. Kłamstwo jak okazało się i tym razem, miało krótkie nogi. Mężczyzna chciał ukryć swoja tożsamość ponieważ ciążył na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

 Zdarzenie miało miejsce w czwartek (21.11.2019) o godzinie 20.30 na ul. Wojska Polskiego w Sępólnie Krajeńskim. Tam, do kontroli drogowej policjanci zatrzymali audi a4. Kierujący autem nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy i podał mundurowym ,,(nie)swoje” personalia. Policjanci zaczęli weryfikować podawane przez niego dane i tu okazało się, że część z nich jest niezgodna z policyjną bazą. Jak się później okazało, 27-letni sępolanin podając  fałszywe personalia chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności karnej. Mężczyzna miał bowiem na swoim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 27-latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Teraz  nieodpowiedzialny mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego odpowie nie tylko za niestosowanie się do orzeczenia sądu, ale również za podanie fałszywych danych osobowych.

 

 

 

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska