Podsumowanie weekendu w powiecie sępoleńskim - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Podsumowanie weekendu w powiecie sępoleńskim

Data publikacji 28.10.2019

Podczas minionego weekendu sępoleńscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy nie powinni kierować pojazdami mechanicznymi. Z pośród wszystkich zatrzymanych dwóch spożywało wcześniej alkohol, u kolejnych dwóch wstępne badania wykazały obecność narkotyków w organizmie, natomiast jeden posiadał sądowy zakaz kierowania. Teraz o losie wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje najbliższym czasie sąd.

Miniony weekend pokazał, że na drogach powiatu sępoleńskiego nie brakuje piratów drogowych, którzy za nic mają obowiązujące prawo.  Policjanci zatrzymali łącznie pięć osób, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę.

Serię niechlubnych kierowców rozpoczął w sobotę 59-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Kierując audi na ul. Gdańskiej w Więcborku krótko po godzinie 8:00 został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol drogówki. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on sądowy zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych.

Po kilku godzinach w miejscowości Wielowicz dzielnicowi zatrzymali drugiego nieodpowiedzialnego kierowcę. Tym razem, 43-letni mieszkaniec gminy Sośno jechał motorowerem  mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia, krótko przed godziną 23:00 na ul. Mickiewicza w Więcborku policjanci miejscowej patrolówki zauważyli kierującego pojazdem marki Suzuki, który na ich widok zdecydowanie przyspieszył, a następnie zatrzymał się na pobliskim parkingu. Mundurowi mając podejrzenie, że kierowca może mieć coś na sumieniu postanowili to sprawdzić. Szybko poznali przyczynę  zachowania 20-letniego mieszkańca gminy. Wstępne badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że ma on w organizmie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W niedzielę (27.10.19) wczesnym rankiem, na ul. Sienkiewicza w Sępólnie Krajeńskim policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem, 22-letni mieszkaniec miasta, kierował pojazdem marki Audi mając w organizmie  ponad 0,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Na niechlubną listę piratów drogowych trafił również 20-letni sępolanin. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Kościuszki przez patrol drogówki gdy jechał oplem vectrą. Policjanci w trakcie kontroli drogowej kierowcy opla, widząc jego nieadekwatne do zaistniałej sytuacji zdenerwowanie postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie ma w organizmie zabronionych substancji. Wstępne badanie potwierdziło obecność marihuany. 20-latkowi została pobrana krew do dalszych badań oraz zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Teraz o dalszych losach wszystkich zatrzymanych zadecyduje sąd.

Kodeks karny za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za naruszenie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat więzienia.

 

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska