Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami w Jastrzębcu - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami w Jastrzębcu

Data publikacji 24.10.2019

Przedstawiciele sępoleńskiej Policji oraz Sanepidu spotkali się z uczniami w szkole w Jastrzębcu. Celem spotkania była pogadanka na temat zdrowia i bezpieczeństwa młodzieży. Paniom towarzyszył również czworonożny policjant, który wzbudził największe zainteresowanie słuchaczy.

We wtorek (22.10.19) policjantka Iwona wraz z Pani Alicja Dams z sępoleńskiego Sanepidu udały się do Szkoły Podstawowej w Jastrzębcu w gminie Więcbork, by porozmawiać z młodzieżą o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Spotkanie zostało zaplanowane w ramach ,,Szkolnej Akcji Profilaktycznej Bezpiecznie i Zdrowo”. W pogadance uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Obie Panie, uzupełniając swoje wypowiedzi opowiadały uczniom o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem środków zabronionych typu dopalacze, narkotyki, o bezpieczeństwie w szkole oraz podczas czasu wolnego od zajęć szkolnych. Ponadto policjantka tłumaczyła dzieciom zasady bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, podkreślając jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Gościom towarzyszył również pies policyjny. Jego opiekunka przy tej okazji opowiedziała o swojej służbie u boku czworonoga oraz jak należy zachowywać się w stosunku do zwierząt. Dodatkowo zaprzyjaźniony ,,team” przygotował dla widowni pokaz tresury psów  służbowych.

 

 

 

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska
  • Zdjęcie grupowe z policjantką i Panią Alicją Dams
  • Policjantka podczas prelekcji
  • Policjantka uczy jak obronić się przed atakiem psa
  • Policjantka uczy jak prawidłowo zrobić pozycje tzw.,,żółwia"